* Günlerdir yazmaya başlayamadım.Sitenin tasarımıyla uğraşmak yada puset araştırmak ( hala ! ) daha kolay geliyor, bir “hakkımda” yazısı yazmaktan.İnsanın kendisini anlatması gerçekten zormuş.

           – Kim Bu Baba ?

Öncelikle ismim Engin,eşiyle 1,5 yıldır evli,mutlu ve huzurlu bir yuvası olan,işinde gücünde,31 yasına yeni basmış bir baba adayıyım.Evet henüz adayım.Allah nasip ederse Şubat ayının ilk haftasında bir oğlan bebesi, beni adaylıktan “Babalığa” terfi ettirecek.

Hemen belirteyim,Ankaralı değilim : ) Bir kaç kez içinden geçmişliğim var o kadar.Ben Fransızca’da ki “bébé” kelimesini kullanıyorum.Derseniz ki Fransızlık nereden ? O da yok : ) Çanakkale’liyim doğma büyüme.

          – Peki nereden esti bu blog ?

Aslında planladığım bir şey değildi.Baba olacağımı öğrendiğimden beri,tatlı bir heyecanla ciddi bir araştırma içerisinde buldum kendimi.Öğrenilecek çok şey vardı ve ben hiç bir şey bilmiyordum.Ana kucağı nedir?Puset nedir?Zıbın ne işe yarar?Hangi bebek bezi alınmalı ? vs. derken, O marka mı olsun?Bu model mi olsun? ikilemleriyle birlikte çat pat bu işi öğrenmeye başladım.Sonra ürün ve bilgi araştırırken kullanıcı deneyimlerinin paylaşıldığı kaynakların azlığını fark ettim.Bir kaç anne bloğunda gerçekçi deneyim ve görüşler paylaşılmış,onun dışında elde edilen bilgiler çok soyut ve reklam kokan hareketlerden ibaret…
Hal böyle olunca belki benim gibi acemi baba adaylarına ve tabiki kutsal anne adaylarına bir faydam dokunabilir mi acaba diye bu bloğu hayata geçirmeye karar verdim.

          – Hayırdır sen ? Vizyon? Misyon ?
Öncesinde de söylediğim gibi kendi tecrübelerimi paylaşma niyetindeyim. Naçizane görüşlerim kafası karışık bir ebeveyne ışık tutabilir ise ne mutlu bana !

Çok iddialı değilim,en iyi baba ben olurum,yılın babası seçilirim demiyorum! Sadece bu uzun yolda öğrendiklerimi sizlerle paylaşacak,bazen iki satır karalayıp kafa dağıtacak bir köşem olsun istedim.

          – Annelik zor zanaat ! Peki ya babalık ?!
Kadınlar olağanüstü varlıklar! Hamilelik süreci,doğum,dünyaya bir hayat getirmek ve bu yolda çekilen çile. Gerçekten inanılmaz! Sizleri tam manasıyla anlamamız,acınıza sıkıntınıza tamamen ortak olmamız imkansız…

Peki ya baba olmanın da hiç mi farklı zorlukları yok kardeşim?
Bu sorunun cevabını hep beraber öğreneceğiz ; )

* Güncelleme : Oğlumuz Anıl 30 Ocak tarihinde sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmiştir.Böylelikle artık “adaylıktan,babalığa terfi etmiş” taze bir babayım.

          – Ulaşmak isterseniz, İletişim kanallarından bekleriz efendim…