En iyi 15 Anne Blogger

Blogger Anneler,En iyi Anne Blogları En iyi 15 Anne Blogger 

       Yüzlerce Anne Blogger arasından en iyi 15 anne bloğu sizler için derlemeye çalıştık. En iyi 15 anne blogger listesi sizlerden gelen anne blogları eklenerek güncellenmiştir.

       Çok fazla anne bloğu olduğu için, en az listede yer alan bloglar kadar kaliteli bir çok bloğu da unuttuğumuza eminiz. Geri kalan diğer anne bloglarını da zaman içerisinde paylaşmaya çalışacağız.
* En iyi 15 anne blogger listesi tamamen rastgele sıralanmış olup, blogların her biri içeriği ve niteliği açısından eşsizdir. 

 #  1 – Blogcuanne.com

Anne Blogger - Blogcuanne
           2009 yılında Elif Doğan tarafından kurulan Blogcuanne.com sitesi, akla ilk gelen ve en başarılı anne blogları arasında yer alıyor. “Annelik her zaman tozpembe değil” diyerek hem blog hem de kitap yazarı olan Blogcuanne, sitesinde zengin ve güncel bir içeriğe yer veriyor. 

         Hamilelik-doğum, çoluk-çocuk, okul-eğitim, alışveriş, yeme içme gibi bir çok konuda nitelikli yazılar ve tecrübeler paylaşıyor.

       Ayrıca anne günlükleri, gebe günlükleri, pozitif doğum hikayeleri, 5 yıldızlı söyleşiler ve konuk yazarların yazıları ile bizlere özgün bir içerik sunuyor.

     Elif Doğan’ı henüz keşfetmemiş olanlara Blogcuanne.com’u bir an önce ziyaret etmelerini ve sosyal medyada takip etmelerini tavsiye ederiz.

 #  2- SlingoMom.com

Anne Blogger - Sligomom
          Her bebek kucakta taşınmalı diyerek yola çıkan İrem Erdilek, bebeğini “tam kalbinin üzerinde” taşımak isteyen annelere, sling’in aslında ne kadar harika bir icat olduğunu anlatarak blog hayatına başlıyor.

         Sling ile başlayan hikayesini kadına, eve, evliliğe, çocuklu hayata dair yazılarıyla sürdürüyor. Ürün tanıtımlarından inceleme yazılarına, güzellik ve bakım tariflerinden yemek tariflerine kadar geniş bir alanda yazılarını ve tecrübelerini paylaşıyor.

        Ayrıca Fikirdenk ve TeknolojikAnne sitelerinin de kurucusu olan İrem Erdilek’i Slingomom olarak sosyal medyada takip edebilirsiniz.

Sling hakkında detaylı bilgi için ” Babywearing Nedir ? ” yazısını okuyabilirsiniz.

 #  3- Markaanne.com

 

Anne Blogger - Markaanne
          Annelik üzerine dergi editörlüğünden gelen geçmişi ile Derya Derinbay Taşdiken, annelik konusunda ki tecrübe ve deneyimlerini bloğunda ki okurlarıyla paylaşmaya devam ediyor.

         Uzman görüşlerine yer verdiği yazıları ile takipçilerine faydalı bir içerik sunuyor. Tedavi değil, öneri niteliğinde olan bu yazılarla birlikte, sitede yer verdiği yemek tariflerini de okumadan geçmemenizi tavsiye ederiz.

         Ayrıca “Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsun ” sloganı ile sütü olmayan anneler için süt annesi bulunması gibi ciddi bir yardımlaşma hareketi yürütüyor. Markaanne’nin güncel paylaşımlarını twitter, facebook, instagram gibi sosyal medya kanallarından takip edebilirsiniz.

 #  4- Alternatifanne.com

Anne Blogger - Alternatifanne

          2010 yılında Gülüş Türkmen tarafından kurulan sitede, bu gün bünyesinde ki geniş uzman ve yazar kadrosu ile gündem, kadın, anne, çocuk, sağlık, kültür gibi bir çok konuda kaleme alınmış profesyonel yazı ve makaleler yer alıyor.

        Uzman görüşlerine ev sahipliği yapan platform için basit bir anne bloğu demek büyük bir hata olur. Yaptıkları işi ciddiye alan site yazarları aklınıza gelebilecek hemen her konuda bizlere faydalı, bilgilendirici ve nitelikli yazılar sunuyorlar.

         Sitenin kendisine ait manifestosunu okumanızı ve alternatifanne.com’un güncel paylaşımlarını yakından takip etmenizi tavsiye ederiz. 

        Ayrıca yaptıkları etkinlikler ile anneleri bir araya getiren sitenin “Anneliğin Ötesinde” isminde bir de kitabı mevcut.

Bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşmak için sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

 #  5- Melinasmom.com

Anne Blogger - Melinasmom          Nice zorluklar sonunda bebeğini kucağına almış bir anne olan Merve Öztürk, kendine bir umut ışığı arayan diğer anne aday adayları için kurmuş olduğu bloğunda kendi ve bebeğinin hikayesini paylaşıyor.

         Sitede tüp bebek başarı hikayeleri, okurlarına ilham veren yazarın kendi hikayesi ve uzman görüşlerini okuyabilirsiniz.

        Ayrıca nefes terapisi ile ilgili bilgi ve meditasyon teknikleri hakkında yazılar bulabilirsiniz.

 #  6- Guncelanne.com

Anne Blogger - Guncelanne

          Kendini kısaca “Yolu çok iyi bilmekle yolda yürümenin farklı olduğunu anne olduktan sonra anlayan bir çocuk doktoruyum.” sözleriyle tanıtan Elif Pınar Çakır, guncelanne.com bloğunun kurucusu bir doktor.

        Bloğunda anne sağlığı, hamilelik ve doğum, diyet, yaşam gibi bir çok konuda yazıları bulunuyor. Bir çocuk doktorun kaleminden çıkan yazılar oldukça faydalı bilgiler içeriyor.

        Ayrıca prematüre hikayeleri, bebek ve çocuk beslenmesi, bebek ve çocuklar için yemek tarifler takip edilmesi gereken bölümler arasında yer alıyor.

 #  7- Obiranne.net

Anne Blogger - Obiranne          Kızı doğduktan sonra metropol hayatını bırakarak doğal hayatı ve blog yazarlığını tercih eden Müge Özçakır, obiranne.net adresinden takipçilerine kaliteli paylaşımlarda bulunuyor.

         Ayrıca bloğunda her ay düzenlediği çekilişlerle takipçilerine hediye kitap kazanma şansı sunuyor.

Bebek Alışveriş Rehberi” ile ürün inceleme, kıyaslama ve karşılaştırma yazılarına ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz ?

 #  8- Balyanaginhikayesi.com

Anne Blogger - Balyanaginhikayesi

          Merve Selim’in ” Bir annenin, annelik duygusu içine düştüğü andan itibaren yaşamaya başladığı araştırma, öğrenme, paylaşma, zaman zaman yol gösterme, zaman zaman dertleşme duygusu ile..” kurduğu bloğudur. Kendi sözleriyle bloğunu şu şekilde açıklamış ; 

        “Bu blogda kızımın büyüme hikayesinin yanı sıra uzman makaleleri, kendi kişisel deneyimlerim, annelik ve çocuk konusunda katıldığım seminerlerin /eğitimlerin notlarını da bulabileceksiniz. Konu başlıklarım; günlük yaşam, hamilelik-doğum, annelik, hastalık-sağlık, kendin yap bunun yanı sıra kanser ve tüp bebek sürecinde yaşadıklarımda bloğumda yer alıyor. Bir çocuğun bebeklikten itibaren beslenmesi, büyümesi, psikolojik gelişimi, yapabileceği aktiviteler ve okul hayatı gibi konulara da ayrıca değiniyorum. ” 
           Bize söyleyecek başka söz kalmadı : ) 

 #  9- Deli-anne.com

Anne Blogger - Delianne          ” Hayy’dan Gelen Hû’ya gider ” sloganı ile farklı bir içeriği sahip olan deli-anne. Takip etmeyi isteyeceğiniz bir anne bloğu olacak.

         Yaşam sevinci, mutluluk dersleri, yol hikayeleri, ruh yolculuğu gibi konu başlıkları ile benzerlerinin dışında bu bloğu keşfetmenizi tavsiye ederiz.

 #  10- Annekaz.com 

Anne Blogger - Annekaz

          ” 3 çocuklu bir hayat yolcusu ” olan annekaz, bloğunda yaşam, sağlık, güzellik, dekorasyon, yemek tarifleri gibi geniş bir yelpazede içerik oluşturuyor.

         Ayrıca çocuklar için el işleri, ergenlik ve okul hakkındaki paylaşımlarını takip edebilirsiniz.

” En iyi 15 Anne Blogger ” yazısı hoşunuza gitmiş gibi gözüküyor. Mail adresiniz ile 1baba1bebe.com’a abone olarak yeni yazılardan ilk siz haberdar olabilirsiniz ; )

 #  11- Ozgekopuz.com 

Anne Blogger - Ozgekopuz

          Hayatın içinde, çalışan ve 3 çocuklu bir anne olan Özge Kopuz, en doğru bilgiyi ve en içten duyguyu paylaşmak için yazdığı bloğunda zengin bir içeriğe yer veriyor.

         Çocuk modasından parti fikirlerine, oyuncak tavsiyelerinden güzellik tavsiyelerine kadar bir çok konuda kaleme aldığı yazılarını takipçilerinin beğenisine sunuyor.

 #  12- Gezentianne.com

Anne Blogger - Gezentianne

          ” İkiz annesi, gezi ve restoran bloggerı, 45 ülke, 157 şehir ” olarak hakkındakileri özetleyen gezentianne, gerçekten gezilmeye ve görülmeye değer bir blog oluşturuyor.

         Gezmeyi seven, gezerken yeni tatlar denemek isteyenler için gezentianne.com tam bir yol haritası niteliğinde. Yurt içi ve yurt dışı gezi tecrübelerinin paylaşıldığı blogun “Restoranlar” bölümü ise yemek yemeyi severlere zengin seçenekler sunuyor.

        Çocuklarla hafta sonu etkinlikleri ve tavsiyelerinin de yer aldığı bloğa mutlaka göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

 #  13- Momsblognote.com

Anne Blogger - Momblognote

          Beril Bayındır’ın anne olduktan sonra hazırladığı ve ” Yaşadığım bu harika mucizenin her anını ileride dönüp okumak, satır satır yaşamak ve içime çekmek dileğiyle momsblognote’u hayata geçirdim.” diyerek özetlediği blog, kendisi ve diğer anneler için bir not defteri niteliğinde.

        Geniş içeriği ve özgün makaleleri ile takip edilesi anne bloglarından bir tanesi momsblognote.com.

 # 14- Kokoshanne.com 

Anne Blogger - Kokoshanne

           Aynı zamanda bir moda bloggerı olan Meltem Bicioğlu’nun hazırlamış olduğu kokoshanne, bakımlı anneler için ideal bir adres.

         Ürün inceleme ve tanıtım yazılarına yer veren kokoshanne.com, alışveriş, güzellik, seyahat ve gezi hakkında kendi deneyimlerini paylaşıyor.

 #  15- Keyifbebesi.com

Anne Blogger - Keyifbebesi

          Kendini ve bebeğini keyif insanı olarak tanımlayan Burcu Bayraktar Beştaş’ın kurmuş olduğu keyifbebesi.com, nitelikli ürün incelemelerinin, kıyaslamalarının ve tavsiyelerinin yer aldığı bir anne bloğu.

         Ayrıca mini mağazasında ki ürünlere de göz atmak isteyebilirsiniz.

 En iyi 15 Anne Blogger yazısını okuduktan sonra “En iyi 14 Baba Blogger” yazısı ilginizi çekebilir.

Sizlerden Gelen Bonus Anne Blogger Listesi  

– Hassasanne.com
Anne Blogger - Hassasanne

           Ece Kumkale’nin başka annelere umut ve güç vermek için kurmuş olduğu Hassasanne.com, zengin içeriği ile hassas anneler için rehber niteliğinde bir blog. Beslenme, sağlık, eğitim gibi konularda nitelikli makaleler yazan Ece Kumkale aynı zamanda düzenlediği seminer, etkinlik ve kurslar ile hassas annelere destek olmayı ihmal etmiyor.

          Hassas Anne etkinlik ve gelişim merkezinde 5 ay-8 yaş arası çocuklar için atölyeler ve duyusal oyun grupları, duyusal hikayeler ve masallar, anne-babalar için eğitimler, seminerler ve kurslar, doğum günü partileri, bebek partileri, davetler, kurumsal davetler, ürün lansmanları, kurumsal sponsorlu ücretsiz atölyeler ve blogger etkinliklerine yer veriyor. Ayrıca Hassas Anne dükkan ile çocuklar için faydalı olabilecek bir çok ürünü takipçileri ile buluşturuyor.

        Sosyal medya ve etkinlik merkezlerinde hassas anneyi takip etmenizi tavsiye ederiz.

– Socialmom.com.trAnne Blogger - Socialmom

        Psikolog ve sosyolog olan Çağla Düvenci Sönmez’in kurmuş olduğu socialmom.com’da anne psikolojisi, emzirme, doğum, gebelik günlüğü, bebek bakımı, gelişimi, beslenmesi gibi konularda yazılar, tavsiyeler ve öneriler bulabilirsiniz.

– Manyakanne.com

En iyi Anne Blogger Listesi,Blogger Anneler

         Bir zamanların yazı işleri müdürü, şimdilerde ise blog ve köşe yazanı olan Şebnem Seçkiner’in hayat verdiği manyakanne bloğu “Mükemmel anne yoktur, kendimizi kandırmayalım…” sloganı ile anneliğin her türlü halini kaleme alıyor.

        Sağlık, beslenme, oyuncak, aktivite, seminer, röportaj gibi zengin bir yelpazede nitelikli içerik üreten manyakanne, takipçilerine keyifle okuyacakları yazılar sunuyor.

–  Akademisyenanne.com

En iyi Anne Blogger Listesi,Blogger Anneler

        Akademisyen bir anne olan Yrd. Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal’ın kurmuş olduğu blogda, anne ve bebeklerine öneriler yer alıyor. Etkinlik, kitap, alışveriş önerilerinden yemek tariflerine kadar bir çok konuda yazı bulabileceğiniz akademisyenanne.com’da aynı zamanda “demiradam’ın” hikayesini de okuyabilirsiniz.

– İmrengursoy.com

En iyi Anne Blogger Listesi,Blogger Anneler

       Daha çok öğrenmek ve daha çok paylaşmak isteyen İmren Gürsoy’un açmış olduğu blogda, anne bebek, gebelik, doğum, alışveriş, ürün inceleme, bakım, etkinlik, tarifler gibi pek çok konuda yazı bulabilirsiniz.

      Ayrıca youtube vlog kanalını takip etmek isteyebilirsiniz.

Bizi Facebook, Twitter ve İnstagram’da takip edebilirsiniz. 

– Yenianneyim.com

En iyi Anne Blogger Listesi,Blogger Anneler

       Tecrübesiz anneye yardım sitesi sloganıyla, edindiği tecrübeleri kendi gibi aynı yolları yürümekte olan annelerle paylaşmak isteyen yeni bir annenin bloğunda, hamilelik, doğum, bebek sağlığı, bebek bakımı gibi konularda yazılar bulabilirsiniz.

– Alimanne.com

En iyi Anne Blogger Listesi,Blogger Anneler

       Çok bilmiş annenin bloğunda, ev, hamilelik, bebek, çocuk, doğum ve aile eğitimi gibi pek çok konuda yazılar bulabilirsiniz.Soru cevap bölümü ile aklınızda ki sorulara yanıt arayabilirsiniz.

– AileOlduk.com

En iyi Anne Blogger Listesi,Blogger Anneler

            Ben’den biz’e doğru yolculuk ederek aile olanların severek takip edecekleri anne bebek bloğunda, hafta hafta gebelikten ay-ay bebek gelişimine, çocuk beslenme, sağlık ve eğitiminden ebeveynlik ve aile yaşamına kadar pek çok konuda nitelikli yazılar bulabilirsiniz. Uzman yazarların da konuk olduğu aileolduk.com’da, bir yandan çocuk kitapları hakkında tavsiyeler okurken diğer yandan sağlıklı yemek tariflerini mutfağınızda deneyebilirsiniz. 

          Aileolduk.com‘un güncel paylaşımlarını twitter, facebook, instagram gibi sosyal medya kanallarından takip edebilirsiniz.

– Oyuncu Anne 

En iyi Anne Blogger Listesi,Blogger Anneler

        Yazmış olduğu “Başlarım Şimdi Anneliğe, Oyuncu Anne, Çok Hayal Kuran Çocuk, Ev Yapımı Sihirli Değnek” kitapları ile pek çok kişinin tanıdığı oyuncu anne’ye “En iyi 15 Anne Blogger” listesinde yer vermemek olmazdı.

        Çocuklar için oyun ve aktivite önerileri denildiğinde ilk akla gelen isimlerden birisi olan Şermin Çarkacı’yı sosyal medya kanallarından takip edebilir, paylaşımları ile çocuklarınız için eğlenceli vakitler yaratabilirsiniz.

          Takip edilesi en iyi 15 Anne Blogger’ı derlemeye çalıştık. Listelediğimiz blogların dışında sizlerin takip ettiği ve bize tavsiye edebileceği anne bloglarını bize “yorum” olarak yazabilirsiniz.

Bu yazı hakkında görüş ve düşüncelerinizi bize “Yorum” yazarak iletebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerli ve onları dikkate alıyoruz.

 

35 Yorum

 1. Anne Kaz 7 Mart 2016
  • Engin Tok 7 Mart 2016
 2. cafefincan 7 Mart 2016
 3. Esin İrlan 7 Mart 2016
  • Engin Tok 7 Mart 2016
 4. pelin 7 Mart 2016
  • Engin Tok 7 Mart 2016
 5. Pelin Güngör 7 Mart 2016
  • Engin Tok 7 Mart 2016
 6. Funda Kolukısa 7 Mart 2016
  • Engin Tok 7 Mart 2016
 7. Seçil Saka 10 Mart 2016
  • Engin Tok 10 Mart 2016
 8. Aslı Ors 10 Mart 2016
  • Engin Tok 10 Mart 2016
 9. Dilek Kıroğlu 10 Mart 2016
  • Engin Tok 10 Mart 2016
 10. Fidan 10 Mart 2016
 11. hatice erbilir 14 Temmuz 2016
  • Engin Tok 14 Temmuz 2016
 12. Sepil 5 Ağustos 2016
  • Engin Tok 5 Ağustos 2016
 13. sena 27 Ağustos 2016
  • Engin Tok 27 Ağustos 2016
 14. ffs 8 Eylül 2016
 15. Duygu Ustun Under 21 Eylül 2016
 16. Aycan Aydın 29 Eylül 2016
 17. Zarife Akçay 17 Ekim 2016
 18. Eviocam 28 Kasım 2016
 19. KURYE 14 Aralık 2016
 20. tombiliminko 16 Ocak 2017
 21. Social Dadd 20 Ocak 2017
 22. hülya akgül 8 Şubat 2017
  • Engin Tok 3 Mart 2017
 23. Özgür B. 4 Mart 2017

Cevap Yaz

   Beni yeni yazılarda e-posta ile bilgilendir.

Hoşgeldiniz.

Yeni içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz ! 
 Abonelik için formu doldurunuz. 
ABONE OL 
Ücretsiz ve sadece size özel  Bebek Arabası Tavsiyesi almak ister misiniz ?
Tavsiye İste