En iyi 14 Baba Blogger

          En iyi anne blog yazarlarına yer verdikten sonra baba blogger’ları listelememek tabiki düşünülemezdi.Blog yazmak sadece annelerin meziyeti mi ? Tabiki hayır. Buyrun, welcome to “En İyi 14 Baba Blogger ” ; )

– Peki Neden 14 ?
– Çünkü daha fazlasını bulamadık listelemek için : ) 
* Güncelleme : Bonus Blog ile birlikte sayımızı 15’e tamamladık.Hayırlı olsun ; )

* ” En iyi 15 Anne Blogger ” listesinde olduğu gibi “En iyi 14 Baba Blogger ” listesi de rastgele sıralanmış olup,blogların her biri içeriği,güncelliği ve niteliği açısından eşsizdir. 

 #  1- Blogbabba.com
Blogbabba
” Baba olmak zor iş kardeşim ; )” sözleri ile durumu çok iyi özetleyen bir baba bloğudur.Babalık kurumu hakkında kendi samimi hikayesini paylaşan Serkan Sarp,takip edilesi baba bloglarının başında yer alıyor.


 #  2-Babaolmak.com
Babaolmak
          2006 yılından bu yana,baba olmak ile ilgili yazılarını kaleme alan iki çocuk babası Özgür Bey’in,neden “Anne olmak” diye site var da “Baba olmak” diye yok diyerek kolları sıvayıp hazırladığı bir baba bloğudur.
          Bir süredir yeni yazı yayınlanmasa da,yayınlanana kadar arşivdeki eski yazılara göz gezdirmenizi tavsiye ederim.


 

 #  3- Babalarvekizlari.wordpress.com

Babalarvekızları          İki kız babası Özdemir Hiçdurmaz’ın ” Kız babası olmayan baba oldum demesin ” diyerek (erkek çocuk sahibi olanlar bu sözlere ne kadar katılır bilemem 🙂 ),kızları için bir hatıra defteri,bir hediye bırakmak isteği ile kurduğu baba bloğudur. 
Babalar ve kızlarının özel ilişkisini,aşklarını anlattığı bloğunu,twitter ve instagram kanallarını takip etmenizi öneririm. 


 

 #  4- Sosyalbaba.com
Sosyalbaba
          Mustafa Keskin,oğluna sanal bir hatıra defteri bırakmak niyetiyle başladığı blog yolculuğunu sürdürüyor.Şık tasarımlı sitesi ile babalık güncesi tutmaya devam ederken,bizleri de bilgilendiren yazılar paylaşmayı ihmal etmiyor.
Aynı zamanda Babapedia platformunun da kurucusu olan Mustafa Bey’i Sosyalbaba ve Babapedia olarak takip etmenizi öneririm.


 #  5- Babapedia.com
Babapedia
          “Çocuk doğduktan sonra bir çok kanaldan bilgi vakumlayan ve kendi tecrübelerinin müspet evrensel doğru olduğuna inanan baba ve baba adaylarının meydana getirdiği ücretsiz bilgi ve paylaşım platformu.” olarak kurulan Babapedia,içeriğinde makale,galeri ve videolara yer vererek anne-babalar için oldukça faydalı bir kaynak oluyor.


 

 #  6- 1Baba1Bebe.comBaba Blogger - 1baba1bebe.com

          Engin Tok olarak kurucusu olduğum 1baba1bebe.com’u babalık yolunda öğrendiklerimi,araştırdıklarımı,incelediklerimi diğer anne-babalar ile paylaşmak için oluşturdum.
          Faydalı ve nitelikli içerik oluşturmak niyeti ile kurmuş olduğum blog hakkında görüş ve önerilerinizi “Yorum” ile bildirebilir,facebook ve instagram‘dan bizi takip edebilirsiniz.


 

 #  7- Tazebaba.comTazebaba

          Bir kız babasından evladiyelik inciler bulacağınız tazebaba bloğunun kurucusu Yiğit Kalafatoğlu,bir erkeğin evlilikle başlayan ve çocuk sahibi olması ile devam eden “olgunlaşma” evresince karşılaştığı veya karşılaşacağı ne varsa bloğunda dile getiriyor.
Bir süredir yeni yazılara yer vermese de eski yazıları okumanızı öneririm.


 

 #  8- Biradambirbebek.comBiradambirbebek

          Biradambirbebek bloğunun kurucusu Cesur Doruk,blog yazma hikayesinde etrafta her şeyin annelere hitap ettiğini,babalara çok az şeyin olduğunu fark edince kendi baba bloğunu açmaya karar veriyor.Zengin içeriği ile bir günlükten ziyade bir bilgi kaynağı,bir baba rehberi olarak tavsiye ettiğimiz baba bloglarından.


 #  9- Babaolacagimoluyorumoldum.blogspot.com.tr

           Tuğkan Tepiltepe,bir babanın gözünden tüp bebek yolculuğunu anlatıyor. O kızının tüp bebek yöntemi ile dünyaya gelişini ve doğduktan sonra ki edindiği deneyimleri paylaşan bir tüp baba.( Bu ismi kendisi söylüyor : )


 

 #  10- Babakizinseyirdefteri.com

          Alpar Bey’in kızıyla tuttuğu seyir defteri niteliğinde bir blogtur.Maalesef bu blogta uzun süredir güncellenmeyen baba blogları arasında yer alıyor.


 

 #  11- Babaolmakdemek.comBabaolmakdemek

          Cem Uçan’ın “Baba olmak ne demek sorusuna cevap aradığı” bloğudur.Bebek haberi ile başlayan serüveni,söz uçar yazı kalır diyerek kaleme aldığı bloğu güzel bir baba güncesi niteliğindedir.


 

 #  12- Biribabamidedi.com

          Kurucusu Mehmet Aydın olan biribabamidedi bloğu da bir süredir aktif olmayan baba blogları arasında yer alıyor.Yinede eski yazıları okumanızı öneririm.


 #  13- Babavebebe.com
Babavebebe
          Hakan Ildiri’nin kurmuş olduğu babavebebe neyse ki hala aktif olarak yazı paylaşan baba bloglarından bir tanesi : ) Bizde keyifle takip ediyoruz.


 #  14- Babayizbiz.wordpress.com

Gürkan Yücel’in hayata geçirdiği babayizbiz,babaların buluşma noktası.Kaplanveejderha bloğununda sahibi olan baba da takip edilesi blogger babaların başında geliyor.


 #  Bonus Blog : Egecaglayansen.blogspot.com.tr

          Facebook ” internet babaları ” sayfasının da kurucusu olan Cafer Şen’e ait bir baba bloğudur.Büyümeyi reddeden babanın faydalı paylaşımlarını okumanızı ve takip etmenizi tavsiye ederim.


 

          En iyi 14 Baba Blogger listemizde yer alan baba blogları dışında bildiğiniz ve paylaşmak istediğiniz blogları bize yorum olarak iletebilirsiniz.

4 Yorum

  1. Ahmet Demirezen 11 Mayıs 2016
  2. Bebek Baba 2 Mayıs 2017
  3. Bebek Baba 21 Mayıs 2017

Cevap Yaz

   Beni yeni yazılarda e-posta ile bilgilendir.

Hoşgeldiniz.

Yeni içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz ! 
 Abonelik için formu doldurunuz. 
ABONE OL 
Ücretsiz ve sadece size özel  Bebek Arabası Tavsiyesi almak ister misiniz ?
Tavsiye İste