Baba Göbeği Nasıl Erir ? Kilo Nasıl Verilir ?

 #  Bu Yazı Bir Baba Göbeği Eritme Projesidir !

          Bir baba blogger olarak yazılarımın hepsinin içeriği anne-bebek üzerine geliştiğini fark ettim.Ve bu yazıyı babalar için yazmaya karar verdim.Babalar ve meşhur baba göbekleri için…

          Bir süre önce tüm dünyada trend haline gelen “babamın göbeği ” (Dad Bod ) akımı ülkemizde de çok sevildi,sayıldı ve kendisine sıkı takipçiler buldu.O sıkı takipçilerden bir tanesi de 30’lu yaşların başında,taze bir baba olan bendenizim. Bir Hollywood yıldızından neyimiz eksik,zar zor Oscar ödülü kazanabilmiş Leonardo DiCaprio ile neden göbek yarıştırmayalım diyerek bu akıma gönül ve göbek verenlerdenim.
Bkz: (Leonardo DiCaprio)

 #   Bira Değil “Baba Göbeği”.

          Dünyada ki akım, bira göbeğini kamufle etmek için olsa da bizde durum biraz farklı oldu.Uzun bir süredir alkol ile aramda ciddi mesafeler var.O yüzden bende ki bira göbeği değil baba göbeği oldu cidden.Peki nasıl oldu bu iş ?!
Durum aynen şu şekilde gelişti ; 
         Eşimin hamile kaldığını öğrenir öğrenmez ciddi bir araştırma içerisinde bulduk kendimizi.Hamile iken ne yenmeli ? Ne yenmemeli ? Hangi gıdalar bebeğin gelişimine faydalı ?, gibi soruların yanıtlarını ararken bir yandan da buzdolabını,erzak dolabını ağzına kadar doldurduk. Bu durum en çok bana yaradı! Başlarda her şey çok eğlenceliydi.Sürekli yemek yemek,dilediğini yemek,sık sık yemek…Ve sonuçta,eşim hamileliği boyunca 30 kg aldı.Ben de ona ayak uydurarak nur topu gibi 20 kilo edindim.

 #  Gerçekler Acıdır. 

          Evet gerçekler gerçekten çok acıydı.Eşim doğum sonrası 3 ay’a kalmadan doğum kilolarının hepsinden kurtuldu.Almış olduğu 30 kilodan geriye sadece 5 kilo kaldı ki onuda bilinçli bir şekilde koruyor.Lakin bana 20 kilo hamilelik aylarından yadigar kaldı : )
Sanırım bu durum bir çok ailede benzerlik gösteriyor.Hamilelikle birlikte hem anne hem baba ciddi kilolar ediniyor sonrasında anne emzirmeyle bu kiloların büyük kısmından kurtulurken olan babaya oluyor ; ) Aslında annelerin doğum sonrası kilolarından kurtulamama yakarışları babalar için daha geçerli bir durum sanırım.

         Başlarda baba göbeği güzeldi,eğlenceliydi.Bebeğinizi üzerine yatırıp uyutmak keyifli oluyordu.Fakat daha sonra işin boyutu biraz değişti.Artık bir şeyler yapmak gerekiyordu.
Şimdi vakit,hareket vaktiydi.Zaman, diyet zamanıydı.Ama olmuyordu ! Açılan iştah bir türlü kapanmıyordu ! Kendimde kilo vermeye başlamak için,harekete geçmek için kararlılığı bulamıyordum.Pazar gecesi yatmadan rejim kararları alıp,pazartesi öğlene kadar rejimi de yiyordum ; ) 
Bir an önce spora başlamam gerekiyordu.Koşu ve yüzme benim için idealdi.Hemen havuz için bone,gözlük,şort,havlu ne varsa ne lazımsa edinildi.Ama bir türlü spora da başlayamadım ! Durum gerçekten içler acısıydı.

 #  Karar Anı. 

          Sonra karşılaştığım kilolu bir arkadaşımın çok ciddi bir şekilde kilo verdiğini gördüm.Kulaklarında ki bantlar dikkatimi çekti.Sohbet esnasında akapunktur tedavisi ile kilo verdiğini öğrendim.Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan bu alternatif tıp tekniğinin kilo verdirmek gibi marifetleri olduğunu duymuştum daha önce ama aşırı kilolu birisi olmadığım ve genelde kendi bağımı kendim kesmek istediğim için, kilolarımı vermede bu tarz çözümlere hiç gerek duymamıştım.Denemeye değer bir yöntemdi. Benim bir kıvılcıma ihtiyacım vardı ve bu akapunktur bana bir alev yakabilirdi.Gerekli motivasyon onda saklıydı.
Kısa bir internet araştırmasının ardından konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi oldum.

  • Obezite
  • Sigara bağımlılığı
  • Alkol bağımlılığı
  • Migren
  • Boyun,bel,omuz ve eklem ağrıları 
  • Tüp bebek tedavisine destekten hamilelik bulantılarına kadar daha bir çok rahatsızlık,hastalık ve sıkıntıya çözümler sunan,bu alternatif tıp tekniğini tanımış oldum.

          Her zamanki gibi internette ki kullanıcı yorumları ve deneyimlerine başvurdum.Arkadaşımın da 1.5 ayda 14 kilo verdiğini öğrenince,bu durum bende epey ikna edici oldu.
         Ve son kararımı verdim. Başlıyordum ! ;Akapunktur bir yandan,sıkı bir diyet diğer yandan,spor öteki yandan…Verecektim çoşkuyu ; ) 

 #  Bu Bir Motivasyon Yazısıdır.

         13 Haziran Pazartesi günü 84 kg olarak başladığım akapunktur,diyet ve spor serüvenin daha çok başındayım.Niyetim bir yandan bu deneyimi yaşamak bir yandan merak edenlerle paylaşmak.
Bu yazı şurada bir yerde dursun istedim.Bu işler azim ve istikrar meselesi.Eğer bu serüveni bloğumda paylaşırsam daha azimli olacağıma,kendimi daha iyi motive edeceğime inandım.
Şimdilik diyet konusunda gayet başarılı ilerliyorum. Akapunktur iğneleri iştahınızı azaltıyor,böylelikle sıkı bir diyet yapmak ve dayanmak kolaylaşıyor.Aynı zamanda spor ile birlikte güzel sonuçlar alacağımı düşünüyorum.Kilo kaybım hakkında ilerleyen zamanlarda yorum kısmında bilgilendirmede bulunurum.

Umarım hep birlikte bir baba göbeği nasıl erir öğrenmiş olacağız : )) 

 #   Spor İçin Bir Kaç Tavsiye.

          Spor yaparken kullanabileceğiniz bir kaç uygulamadan bahsetmek istiyorum.Eminim işinize yarayacaktır.

– Runtastic Pro

Baba Göbeği Yazısı

         Runtastic,akıllı telefonunuzu kişisel fitness asistanına dönüştürebilen başarılı bir sağlık ve fitness uygulaması olmuş.Koşu,bisiklet,şınav,mekik gibi bir çok etkinlik için ayrı uygulamaları da mevcut.Ben Runtastic Pro’yu koşu için kullanıyorum. GPS ile izleyerek mesafe,süre,hız,tempo,yakılan kalori ölçümü yapabilirsiniz.Haritada kendinize rota belirleyebilir,profesyonel antrenman planları satın alabilir yada kendi antrenman geçmişinizi takip edebilirsiniz.

        En güzel özelliklerinden bir tanesi sosyal bir uygulama olması. Facebook ile senkronize ederek arkadaşlarınızı ekleyip, onlarla tatlı tatlı rekabet edebilirsiniz ;  ) Ayrıca koşunuz Facebook üzerinden Canlı takip edilebilinir ve arkadaşlarınız size tezahürat ederek,sizi motive edebilir.
Detaylı bilgi için tıklayın.

– Spotify : Running 

SpotifyRunning

          Spotify uygulamasını duymayan kalmamıştır sanırım.Eğer haberim yok diyen varsa hemen denemeye başlasın.Spor esnasında müzik dinlemek ayrı bir keyif,ayrı bir motivasyon. Spotify bu işi çok kaliteli bir şekilde yapıyor.Binlerce müzik listesinden ruh halinize,tarzınıza ve isteğinize göre seçimler yapabiliyorsunuz.
          Uygulamada yer alan “Running modu” bir harika ! Koşu temponuzu hesaplayarak,ritminize uygun müzikleri sizin için sıralıyor.Böylelikle koşuya hep tam gaz devam edebiliyorsunuz ; ) 

 – Nike Training Club

nike-training-club-logo

         Evde spor yapmayı zevkli hale getiren bu uygulama gördüklerim arasında en iyisi diyebilirim.İncel,sıkılaş,güçlen,odaklan gibi hedeflerden bir tanesini seçerek içeriğinde yer alan videolarla birlikte hedefinize ulaşmanızı sağlıyor.Videoları indirmeden sadece hareketlerin görselleri ile de çalışmak mümkün.Başlangıç,orta seviye ve gelişmiş olarak size hareketler sunuyor.Uygulamanın Türkçe ve videolardaki komutların bile Türkçe seslendirilmesi süper olmuş! Farklı sürelerde,farklı hareketlerden oluşan farklı seviyelerde bir çok antrenman programını size sunuyor,bu programlarla ne kadar kalori yakacağınızı gösteriyor,antrenman sonunda size başarı rozetleri vererek spor azminizi zirvede tutuyor ; ) 
         Spor yapmak için spor salonuna ihtiyacınız yok ! Uygulamada yer alan program ve hareketler basit gibi görünse de limitleri zorlayan hareketler.Kesinlikle tavsiye ederim.

          Siz de kendi baba göbeği eritme projenizde verdiğiniz kiloları yorum olarak yazabilirsiniz.Öncesi/sonrası görseli varsa o da olur ; ))
Kendime ve benim gibi olan tüm babalara,baba göbeği eritme projelerinde başarılar dilerim ; )) 

Bir Yanıt

  1. Bebek Baba 21 Mayıs 2017

Cevap Yaz

   Beni yeni yazılarda e-posta ile bilgilendir.

Hoşgeldiniz.

Yeni içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz ! 
 Abonelik için formu doldurunuz. 
ABONE OL 
Ücretsiz ve sadece size özel  Bebek Arabası Tavsiyesi almak ister misiniz ?
Tavsiye İste