Bebek Arabası Satın Alma Rehberi

Bebek Arabası Satın Alma Rehberi - Bebek Arabası Tavsiye - Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Bebek Arabası Satın Alma Rehberi

          Bebek arabası satın alırken, yüzlerce model arasından tercih yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz! Ve sizin için hazırlamış olduğumuz rehber ile en iyi, en kullanışlı ve en ucuz bebek arabasını satın almanıza yardımcı olmak istiyoruz. 

          Bebek pusetleri hakkında hazırlanmış olan en detaylı ve en kapsamlı rehber yardımı ile farklı puset modelleri arasından, aileniz için en uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. Ya da tamamen size özel  hazırladığımız Bebek Arabası Tavsiye sayfamızdan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

         Siz formu doldurup bize gönderin, biz aileniz ve bebeğinize en uygun 3 adet bebek arabası modelini sizin için araştıralım ! Hemen denemek için tıklayın. 

1 – Bebek Arabası Terimleri

          Bebek arabaları hakkında başlıca terim ve açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz.

Travel Sistem Bebek Arabası Modelleri

1.1 – Puset  

         Gerektiğinde kolay taşınmak üzere kırılıp kapanabilen, hafif ve el ile sürülen küçük çocuk arabasıdır. Genelde puset ile ana kucağı birbirine karıştırılan kavramlardır. Puset, bebek arabasının tümüne verilen isimdir. 

1.2 – Bebek Arabası Şasesi

          Bebek arabasının gövdesine verilen isimdir. Portbebe ve ana kucağı, adaptörler ile şese üzerine monte edilerek travel sistem bebek arabası oluşturulur.

Şasenin sağlam ve dayanıklı bir malzemeden yapılmış olması bebeğinizin güvenliği açısından önemlidir.

1.3 – Ana Kucağı (Oto Güvenlik Koltuğu)

          0-13 kg arasındaki bebeklerin el, otomobil ve bebek arabası ile güvenle taşınmasını sağlayan sepettir. Ana kucağı yapısı gereği bebeği rahat ve güvende hissettirecek ergonomiye sahiptir. Bu yapı bebeğin yatar vaziyette ve güvende olmasını sağlar.

          Ana kucağı otomobil ile seyahatlerde oto güvenlik koltuğu olarak kullanılabilinir. Doğumdan itibaren kullanıma uygundur.
Ana kucakları hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıdaki linklerden edinebilirsiniz.

Ana Kucakları (Oto Koltukları) Hakkında

Güvenilir Oto Koltuğu Markları

Oto Koltuğu Güvenlik Test ve Standartları

1.4 – Portbebe

       Bebekleri elde, kucakta yada bebek arabasında taşımak için kullanılan ana kucağı benzeri taşıyıcılardır. Portbebe, düz ve üzeri kapanabilen yapısı ile yenidoğan bebekler için konforlu ve ekstra korunaklı bir uyku ortamı sağlar. Doğumdan itibaren 6 ay’a kadar kullanıma uygundur.

1.5 – Adaptörler

           Ana kucağını bebek arabasına bağlamak için kullanılan aparatlardır. Adaptörler ile ana kucağını şaseye monte ederek travel sistem olarak kullanabilirsiniz. Ana kucağının bebek arabasına kolay ve güvenli bir şekilde takılıp, sökülmesine imkan sağlarlar. 

 Adaptör satın alırken, ana kucağı ile uyumlu olmasına dikkat ediniz.

1.6 – İsofix Baza

İsofix Nedir ?
          International Standard Organisation Fix’in kısaltılmışıdır. Bazı ülkelerde ise LATCH (“Lower Anchors and Tethers for Children”) veya UCSSS (“Universal Child Safety Seat System”) adlarıyla da bilinir. Yolcu arabalarında “çocuk koltuğu bağlantı noktası” olarak uluslararası standartlar çerçevesinde kabul görmüş, çocuk oto koltuklarını araca kolay, hızlı ve olabilecek en güvenli şekilde sabitlemek için geliştirilmiş bir montaj sistemidir.

         Koltukların yaslanma yeri ile oturak kısmının birleştiği yerde arabanın gövdesine entegre edilmiş bir çift halkadır. ISOFIX uyumlu oto güvenlik koltukları yada bazalar bu halkaların üzerine yerleştirilip kilitlenerek otomobil ile direkt ve güvenli bir bağlanma sağlanır. Avrupa Birliği ECE R/44 yönetmeleğinde 2004 itibari ile yer alan ISOFIX mekanizması, 2011 den itibaren üretilen arabalarda zorunlu hale getirilmiştir. 

          İsofix baza otomobilin isofix bağlantısına kilitlenerek araca bebek oto koltuğu takılmasını güvenli, kolay ve hızlı hale getirir. İsofix baza ile, oto güvenlik koltuğunu yanlış takma riski, emniyet kemerine kıyasla çok azdır. Bazalarda oto koltuğunu doğru yada yanlış taktığınızı gösteren göstergeler ve uyarılar mevcuttur.

Seyahat etmeden önce ana kucağının bazaya, bazanın ise aracın isofix bağlantısına doğru bir şekilde monte edildiğinden emin olunuz.

2 – Bebek Arabası Modelleri ve Fiyatları 

Bebek arabası modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayınız.

Bebek Arabası Modelleri ve Fiyatları, Bebek Pusetleri

Bebek Arabası Modelleri ve Fiyatları

2.1 – Baston Bebek Arabası 

Baston Puset Bebek ArabalarıUzun ince yapısı ve tutma saplarının bastona benzetilmesinden dolayı bu bebek arabalarına “Baston puset” denilmektedir. Baston pusetler hafif ve pratik yapıları sebebi ile en çok tercih edilen bebek arabası modelleri arasında yer alırlar. 

Baston bebek arabalarının artı (+) ve eksi (-) yönlerine, ürün kıyaslama ve inceleme yazılarına, baston bebek arabası modellerine ve baston pusetler hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

2.2 – Travel Sistem Bebek Arabası (Seyahat Sistem)

Travel Sistem Bebek Arabaları - Seyahat Sistem Bebek ArabalarıSeyahat sistem bebek arabaları portbebe, ana kucağı (oto güvenlik koltuğu), bağlantı adaptörleri (isteğe bağlı olarak isofix baza) ve şasenin birlikte yer aldığı sistemlerdir. Özellikle ilk 6 ay içindeki seyahat gereksinimlerini tamamen karşıladığı için ” seyahat sistem bebek arabası ” denilmektedir. 

Travel sistem bebek arabalarının artı (+) ve eksi (-) yönlerine, ürün kıyaslama ve inceleme yazılarına, seyahat sistem bebek arabası modellerine ve travel sistem pusetler hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

2.3 – İkiz Bebek Arabası 

İkiz Bebek Arabası Modelleriİkiz yada yaşı yakın bebek sahibi aileler için üretilen, üzerinde iki adet oturma alanı bulunan bebek arabalarıdır. Oturma konumlarına göre yan-yana ve önlü-arkalı gibi farklı ikiz puset modelleri bulunmaktadır. 

İkiz bebek arabalarının artı (+) ve eksi (-) yönlerine, ürün kıyaslama ve inceleme yazılarına, ikiz bebek arabası modellerine ve ikiz pusetler hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

2.4 – Çift Yönlü Bebek Arabası

Çift Yönlü Bebek Arabası ModelleriBebeklerin hem ebeveyn hem de dış dünyaya dönük olarak seyahat etmesine imkan veren bebek arabası modelleridir. Çift yönlü bebek pusetleri, değiştirilebilinir koltuk yönü sebebi ile en çok tercih edilen puset modellerinden bir tanesidir.

Çift yönlü bebek arabalarının artı (+) ve eksi (-) yönlerine, ürün kıyaslama ve inceleme yazılarına, çift yönlü bebek arabası modellerine ve çift yönlü pusetler hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

2.5 – 3 Tekerlekli Bebek Arabası

3-tekerlekli-bebek-arabasi3 tekerleği bulunan bebek arabası modelleridir. Jogging tarzı bebek arabaları bu kategoriye girmektedir.

3 tekerlekli bebek arabalarının artı (+) ve eksi (-) yönlerine, ürün kıyaslama ve inceleme yazılarına, 3 tekerlekli bebek arabası modellerine ve üç tekerlekli pusetler hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

” Bebek Arabası Satın Alma Rehberi ” yazısı hoşunuza gitmiş gibi gözüküyor. Mail adresiniz ile 1baba1bebe.com’a abone olarak yeni yazılardan ilk siz haberdar olabilirsiniz ; )

3 – Bebek Arabası Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

         Bebek arabası satın alırken dikkat etmeniz gereken maddeleri sizler için listeledik. Listede yer alan öneriler ile hangi bebek arabasını satın alacağınıza daha kolay karar verebilirsiniz.

3.1 – Güvenlik

Bebek Arabası Güvenlik
Bütün bebek ürünlerinde olduğu gibi bebek arabası tercih ederken de güvenliğin ön planda tutulması hayati önem taşımaktadır. Puset satın alırken aşağıdaki güvenlik tavsiyelerini dikkate alarak doğru tercihte bulunabilirsiniz. 

Eğer bebek arabasını yenidoğan bebeğiniz için satın almayı planlıyorsanız, tercih edeceğiniz bebek arabasının yenidoğan için uygun olup olmadığını mutlaka araştırınız. Yenidoğan bebekler başlarını dik tutamadıkları için ekstra desteğe ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple yeterli baş ve sırt desteği bulunan modelleri tercih etmeniz önemlidir.

Alacağınız bebek arabasının güvenlik belgesi bulunan bir ürün olmasına muhakkak özen gösteriniz. Bebek arabası üzerinde olması gereken en önemli belge TS EN 1888 belgesidir. Bu belge ürünün Avrupa güvenlik normlarına uygun olarak üretildiğini gösterir. 

EN 1888 Nedir?
EN “European Norm” (Avrupa Standardının) kısaltılmış halidir. 1888 ise bebek arabaları ve çocuk pusetleri için olan standardın genel kodudur. Bu standart ülkemizde TS EN 1888 kodu ile uygulanmaktadır. TS EN 1888, bebek arabalarının Avrupa standartlarına uygun olarak üretildiğini ve bebeklerin güvenliğinin sağlandığını gösteren bir belgedir.
Ülkemizde satılan tüm bebek arabalarının üzerinde bu standartlara sahip olduğunu gösteren TS EN 1888 etiketinin bulundurulması zorunludur.

Eski sistem 3 nokta emniyet kemer sistemi güvenlik olarak yeterli düzeyde bulunmamaktadır. Bu sebeple alacağınız bebek arabasının 5 nokta emniyet kemeri sistemine sahip olmasına ve bu kemer sisteminin bebek-çocuk tarafından açılamayacak yapıda olmasına özen gösteriniz.  

Bebek arabası firmaları hafif pusetler üretmek adına dayanıksız materyallerden üretim yapabilmektedir. Bu sebeple bebek arabası satın almadan önce, metal aksamlar ile birleşim noktalarının sağlamlığı ve dayanıklılığını test ediniz. Devrilme riski bulunmayan, dengeli yapıda bir ürün olmasına özen gösteriniz.

Hatalı montaj sonucu ciddi yaralanmaların önüne geçmek için kurulum gerektiren ürünlerde kullanım kılavuzundan faydalanarak montaj gerçekleştiriniz. Gerekirse bebek arabasını satın aldığınız firma yetkililerinden yardım talep ediniz. 

Fren sisteminin sağlamlığını ve güvenilirliğini mutlaka test ediniz. Ekstra güvenlik olarak, tutma kolunda bileğinize takabileceğiniz kayış bulunan modelleri tercih edebilirsiniz.

Otomobilinizde kullanmak için güvenlik testlerinde başarılı olmuş bir ana kucağı tercih etmeniz hayati önem taşımaktadır.

Ana kucakları ve oto koltukları hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki yazılarımızda bulabilirsiniz.

3.2 – Konfor ve Rahatlık 

Konfor ve Rahatlık
Güvenlikten sonraki bir diğer vazgeçilmez ise bebeğinizin konfor ve rahatlığıdır. Gerektiğinde bebeğiniz için seyyar bir yatak haline gelecek olan bebek arabalarının sağladığı konfor son derece önemlidir.
Bu sebeple alacağınız bebek arabasının, bebeğinizi en rahat şekilde taşıyacağından emin olunuz. Görmeden ve test sürüşü yapmadan ürün tercih etmeyiniz. 

Geniş, rahat ve yumuşak bir oturma alanı bulunan modeller, kullanımda bebeğiniz için büyük bir konfor sağlayacaktır

Farklı açılarda ayarlanabilen sırt dayama ünitesi ve tam yatış pozisyonu bulunan modeller bebeğiniz için daha konforlu olacaktır.

Tam olarak kapanabilen tentesi ile rüzgar ve güneş ışığında maksimum koruma sağlayacak olan modelleri tercih ediniz. 

Bebek arabası kumaşının bebeği terletmeyecek ve rahatsız etmeyecek bir yapıda olmasına özen gösteriniz.

Süspansiyon sistemine sahip modelleri tercih ederek, seyahat esnasında bebeğiniz için ekstra konfor sağlayabilirsiniz.

3.3 – Ebatlar ve Ağırlık

Bebek Arabası Ebatlar ve Ağırlık
Bir çok ebeveynin belli bir zaman sonra ikinci bir bebek arabası satın almasının sebebi, ilk satın almış oldukları bebek arabasının ağır ve büyük olmasıdır. Bu sebeple bebek arabası satın alırken hafif ve küçük ebatlarda ki puset modellerini tercih etmeye özen gösteriniz.

Bebek arabasının ağırlık ve ebatlarını hesaba katarak, kendiniz için uygun ürün tercih ediniz. Tercih edeceğiniz bebek arabasının ağırlığı ve açık-kapalı ebatları, hayatınızı kolaylaştırabilir yada sizi ikinci bir bebek arabası almak zorunda bırakabilir.

Ağır ve hantal bir ürünü eşinizin tek başına kaldırmakta ve taşımakta zorlanabileceğini göz önünde bulundurunuz.

Bebek arabası açık halde iken, asansör kapıları, toplu taşıma araç kapıları vb. alanlardan kolaylıkla geçebilecek ebatlarda olan modelleri tercih ediniz.

Ürünün otomobilinizin bagajına rahatlıkla sığacak ölçülerde olmasına dikkat ediniz.

Kullanılmadığı zamanlar da evde kompakt halde çok yer kaplamadan saklanabilecek modeller olmasına dikkat ediniz.

Eğer hafif ve küçük bir bebek arabası arıyorsanız “Baston Puset Modelleri ve Fiyatları” yazımız ilginizi çekebilir.

3.4 – Fiyat 

Bebek Arabası Fiyatları
100 TL’den 7000-8000 TL’ye kadar uzanan bir fiyat aralığında bebek arabası satın almak mümkün olduğu için, paranızın tam karşılığı oranında fayda sağlayabileceğiniz bir ürün tercih etmeye çalışınız.

” En iyisi en pahalısıdır. ” mantığı ile düşünerek bebek arabası satın almak, sizi gereksiz yere ciddi bir masrafa sokacaktır. Bebek arabası üreticileri bir çok ekstra özellik ve fonksiyon ile ürünlerini satışa sunmaktadır. Satın alma sürecinde ihtiyaç ve şartların iyi değerlendirilmesi, gereksiz yere pahalı bir ürün tercih etmenizin önüne geçecektir.

“Ucuz olanı satın alayım, gerçek araba mı alıyoruz bu kadar yüksek fiyatlara! ” mantığı ile hareket etmek, sizi yarı yolda bırakacak bir ürün tercih etmenize sebep olabilir ve ikinci bir araba satın almak zorunda kalabilirsiniz. Bebek arabası satın alırken, ucuz mal alacak kadar zengin olmayın. Bu hata yüzünden ikinci bir puset alışverişi yapmak zorunda kalabilirsiniz.

3.5 – Garanti ve Garanti Süresi 

Bebek Arabası Garanti ve Garanti Süresi
Bebek arabalarının ülkemizin zorlu yol ve kaldırım koşullarına uzun süre dayanabilmeleri çoğu zaman pek mümkün değildir. Bu sebeple satın alacağınız bebek arabasının garanti belgesi bulunan bir ürün olması ve ürünün garanti süresi oldukça önemlidir. İleride çıkabilecek arızaları da düşünerek, satış sonrasında servis hizmeti verebilecek bir üreticiyi tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Üretimi bitmiş ya da bitmek üzere olan bir bebek arabası modelini tercih etmeyiniz. Üretici firmanın servis ağının yaygın olması ve servis kalitesi de satın alma sürecinde dikkate alınması gereken konulardır.

Kırılıp bozulabilecek parçaların değiştirilebilir ve yedek parçaların  bulunabilir olması, bebek arabasını uzun seneler kullanabilmenizi sağlar.

Bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşmak için sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

3.6 – Pratiklik

Bebek Arabası Pratiklik
Alacağınız bebek arabasının pratik olması sizi bir çok zor durumdan kurtarabilir. Bebek arabalarının kolayca açılıp kapanabilmesi ve taşınabilmesi çok önemlidir. Bu bakımdan tek el ile katlanabilen bir model kullanımda size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Kullanışlı ve pratik bir bebek arabası, karmaşık katlanma mekanizmaları olmadan, saniyeler içinde, tek el ile açılıp kapatılabilen bir sisteme sahip olmalıdır. Bu sebeple puset satın almadan önce mutlaka bebek arabasının açma kapama mekanizmasını test ediniz.  

3.7 – İşlevsellik 

Bebek Arabası İşlevsellik
Pusetin yönünün değiştirilebilir olması, çift yönlü kullanılabilir olması, ilk aylarda siz, ilerleyen aylarda bebeğiniz için faydalı olacaktır. İlerleyen ay ve yıllarda bebeğiniz dünyaya dönük seyahat etmek isteyecektir. Bu sebeple yönü değiştirilebilir bir ürün tercih etmeniz bebeğinizin daha keyifli seyahat etmesine olanak sağlar. Çift yönlü bebek arabası marka ve modelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve için tıklayınız.

3.8 – Temizlik

Bebek Arabası Temizlik
Bebek arabaları bir çok bebek ürününden farklı olarak daha uzun süre kullanım süresine sahiptir. Ortalama 3-4 sene kullanabileceğiniz pusetler zaman içinde mutlaka kirlenecektir. Bu sebeple kolay silinebilir ve temizlenebilir bir ürün tercih etmeniz önemlidir.

Kumaş kısımları ayrılarak, makinede yıkanabilir olan modeller kolay ve hijyenik bir temizlik yapabilmenizi sağlayacaktır.

3.9 – Kullanım Kolaylığı

Bebek Arabası Sürüş Kolaylığı
Bebek arabasının tekerlek yapısını, kullanım yerine göre seçmeniz önemlidir. Hatalı bir tercih, pusetin kullanımını oldukça zorlaştıracak, sizin ve bebeğinizin konforunu ciddi anlamda düşürecektir.

Kullanım yerine göre beton, asfalt, kum, çakıl gibi farklı zeminlere göre farklı tekerlek seçiminde bulunmalısınız. Düz ve pürüzsüz zeminlerde küçük tekerlekler işinizi görecek iken, kum, çakıl yada çimen gibi zeminlerde daha büyük ve içi hava dolgulu tekerlekler tercih etmek gerekebilir.

Süspansiyon sistemi bulunan bebek arabası modelleri bebeğinizin konforuna katkı sağlayacaktır.

Bebek arabasında, 360 derece dönerek kolay kullanım ve sürüş konforu sağlayan tekerlekler tercih etmenizi tavsiye ederiz.

” Bebek Arabası Satın Alma Rehberi ” yazısı hoşunuza gitmiş gibi gözüküyor. Mail adresiniz ile 1baba1bebe.com’a abone olarak yeni yazılardan ilk siz haberdar olabilirsiniz ; )

4 – Bebek Arabası için Ek Özellikler

          Satın alacağınız bebek arabasında aşağıdaki ek özelliklerin bulunması sizin ve bebeğinizin daha güvenli ve konforlu bir sürüş yaşamasını sağlayacaktır.

Bebek Arabası,Cybex Priam Puset

4.1 – Ayarlanabilir Gidon

           Satın alacağınız bebek arabasında boyu ve tutma açısı ayarlanabilir gidon (tutma sapı ) bulunması, bebek arabasını kullanacak uzun veya daha kısa bireyler için faydalı bir özelliktir. Ayarlanabilir gidon ile tutma sapı boyu ve açısı ayarlanarak ebeveynlerin bebek arabasını daha rahat bir şekilde kullanması sağlanabilir.

4.2 – Kademeli Tente

          Kademeli olarak genişletilebilen tente ile bebeğinizi olumsuz hava koşullarından rahatlıkla koruyabilirsiniz. Bebeğinizi güneş ışığının zararlı etkilerinden korumak için UPF50+ korumalı, dayanıklı, kolay sökülebilen ve temizlenebilen kumaştan üretilmiş bir tente tercih etmenizi tavsiye ederiz.

4.3 – 5 Nokta Emniyet Kemeri

         Bebek arabası güvenliğinde olmazsa olmazların başında gelen 5 nokta emniyet kemeri, bebeğinizin güvenliği için tercih etmeniz gereken en önemli özelliklerdendir.

4.4 – Ön Bar

         Bebek arabasına ön bar ile hem  ekstra güvenlik hemde işlevsellik kazandırabilirsiniz. İsterseniz tepsi şeklindeki ön barları tercih ederek bebek arabasını bebeğiniz için bir mama sandalyesine dönüştürebilirsiniz.

4.5 – Taşıma Sepeti

         Depolama alanı ve taşıma sepetleri ilk başlarda çok önemli bir özellik gibi gözükmese de, ilerleyen zamanlarda bir çok ebeveyn için en çok kullanılan özelliklerin başında gelmektedir. Bu sebeple puset satın alırken taşıma sepetlerinde; depolama alanı büyük, taşıma kapasitesi yüksek ve erişimi kolay olan modelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. 

4.6 – Ayak Dayama 

         Giderek büyüyen bebeğinizin, bebek arabasında ilk günkü gibi konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmesi için satın alacağınız pusette ayarlanabilir ayak dayama özelliğinin olmasını tavsiye ederiz. Ayarlanabilir ayak dayama ünitesi uyku ve seyahat halinde bebeğiniz için ekstra konfor sağlarken, aynı zamanda ayağının tekerleklere sıkışması yada yere sürtmesi gibi kazalardan bebeğinizi korumanızı sağlar.

4.7 – Fren Sistemi

        Satın alacağınız bebek arabasında sağlam, dayanıklı ve sizin için kullanışlı bir fren sistemi olduğundan emin olunuz. Bütün bebek arabalarında el yada ayak fren sistemi bulunmaktadır, ama hangi fren sisteminin sizin için daha kullanışlı olacağına ürünü test ederek karar verebilirsiniz.

4.8 – Tekerlekler

        Bebek arabası satın alırken tekerleklerin ebatları ve 360 derece dönebilmelerine dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Farklı yol türleri için farklı tekerlek ebatları seçmek gerekebilir. Kullanım alanına göre tekerlek seçiminde bulunmanız önemlidir. Düzgün asfalt yollar için küçük, arnavut kaldırımlı yollar için orta, park ve plaj alanları için büyük ebatlarda tekerlek seçimi yapmak bebek arabasını daha kolay sürmenizi sağlayacaktır.

       Ayrıca 360 derece dönebilen ve istenildiğinde tek hareket ile kilitlenebilen tekerlekler, bebek arabasını kullanırken size yüksek manevra imkanı sunacaktır.

4.9 – Aksesuarlar

       Bebek pusetleri için adaptör, bardaklık, sineklik, yağmurluk, şemsiye, tulum ve renk paketi gibi bir çok aksesuar seçeneği bulunmaktadır. Bu aksesuarların bir kısmı paket içeriğinde yer aldığı gibi diğer bir çoğu ekstra ücret ile satılmaktadır. Satın alacağınız farklı aksesuarlar ile hayatınızı kolaylaştırabilir, bebek arabanızı daha konforlu, işlevsel ve şık bir hale getirebilirsiniz. 

       Her marka ve modelin kendisine ait satışa sunduğu aksesuar seçenekleri bulunmaktadır. Bebek arabası satın almadan önce markaların sizlere sunduğu aksesuar seçeneklerini gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşmak için sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

5 – Bebek Arabası Tavsiye

Bebek Arabası Tavsiye

 

          Aşağıdaki soruları cevapladıktan sonra ” Tavsiye iste ” butonuna tıklayarak, size özel olarak hazırlanan 3 adet bebek arabası tavsiyesini öğrenebilirsiniz.

1. Bebeğiniz kaç yaşında ?
Yenidoğan6 Aydan büyük2 Yaşından büyük

2. Bebek arabasını kaç çocuk kullanacak ?
BirBir, belki ikiİkizÜçüz

3. Bebek arabasını nerede kullanmayı planlıyorsunuz ?
Alışveriş merkezi gibi düz zeminlerdePark, plaj gibi pürüzlü zeminlerdeKent sokakları gibi engebeli zeminlerde

4. Genellikle hangi ulaşım aracını kullanıyorsunuz ?
Araba kullanırız.Metro, otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanırız.Çok uzak olmadığı sürece yürümeyi tercih ederiz.

5. Bebek arabasını kullanmadığınız zaman nerede saklamayı planlıyorsunuz ?
Araba bagajındaEvin içindeBodrumda/Balkonda

6. Sık seyahat ediyor musunuz ?
EvetPek sayılmaz

7. Bebek arabasında sizin için önemli olan nedir ?
Küçük ve hafif olmalıDayanıklı ve sağlam olmalıUcuz olmalıStil ve tarz sahibi olmalı

8. Bebek arabasının çift yönlü olarak kullanılması sizin için önemli mi ?
Evet, çift yönlü olarak kullanılabilsinHayır, önemli bir konu değil

9. Depolama alanı sizin için önemli mi ?
Evet, büyük bir sepeti olmalıHayır, birkaç eşya sığması yeterli olur

10. Bütçeniz ne kadar ?

En kısa zamanda sizin için en doğru bebek arabası önerisi mail adresinize gönderilecektir. 
Eğer bir kaç gün içinde size mail ulaşmadı ise spam mail kutusunu kontrol etmeyi unutmayın.

* Bebek arabası tavsiye formunu kullanarak 1baba1bebe.com mail aboneliğini kabul etmiş sayılırsınız.
* Tavsiye edilen bebek arabaları öneri niteliğindedir. Tavsiyelerinden dolayı 1baba1bebe.com sorumluluk kabul etmemektedir.

6 – Sonuç 

          Sizlere, bebek arabası satın alma rehberi ile bebek arabası tercihi nasıl yapılır ve bebek arabası alırken nelere dikkat etmek gerekir konularında yardımcı olmaya çalıştık. Bu maddeler dışında elbette ki farklı ihtiyaç ve şartlara göre aranacak farklı özellikler söz konusu olabilir. Ama unutmamalısınız ki ; Amacınız istediğiniz her özelliğe sahip “mükemmel” bebek arabasını aramak değil, siz ve bebeğiniz için en uygun ve en kullanışlı bebek arabasında bulmak olmalıdır. Bol şans !

         Biz bebek arabası konusunda tercihimizi Mamas&Papas Armadillo Flip‘den yana kullandık. Şimdilik memnun kaldığımız bir ürün oldu. Ürün hakkında sormak istediklerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

Bu yazı hakkında görüş, düşünce ve sorularınızı bize “Yorum” yazarak iletebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerli ve onları dikkate alıyoruz.

 

34 Yorum

 1. esraninblogsesi 19 Mart 2016
  • Engin Tok 19 Mart 2016
 2. Yasemin 16 Haziran 2016
  • Engin Tok 16 Haziran 2016
 3. Havva 29 Haziran 2016
  • Engin Tok 29 Haziran 2016
 4. meltem 30 Haziran 2016
  • Engin Tok 30 Haziran 2016
 5. Yasemin 1 Temmuz 2016
  • Engin Tok 1 Temmuz 2016
 6. ozan kayhan 18 Ağustos 2016
  • Engin Tok 18 Ağustos 2016
 7. Halil ARSLAN 5 Eylül 2016
  • Engin Tok 5 Eylül 2016
 8. nur 30 Eylül 2016
  • Engin Tok 30 Eylül 2016
 9. Erman Topçu 11 Ekim 2016
  • Engin Tok 11 Ekim 2016
 10. Mark Marnikovic 1 Kasım 2016
  • Engin Tok 1 Kasım 2016
 11. Kamil Kartal 8 Kasım 2016
 12. Ahmet Salih Demirtaş 28 Kasım 2016
  • Burak 18 Ocak 2017
 13. Şafak 3 Aralık 2016
  • Engin Tok 5 Aralık 2016
 14. safak 7 Aralık 2016
 15. bebek arabası 23 Aralık 2016
 16. nazan g. 2 Ocak 2017
 17. fatih kurnaz 5 Ocak 2017
 18. feriha 12 Ocak 2017
 19. Kaan 30 Ocak 2017
  • Engin Tok 3 Mart 2017
 20. Necla Yılmaz 31 Mayıs 2017
 21. Kürşad 13 Haziran 2017

Cevap Yaz

   Beni yeni yazılarda e-posta ile bilgilendir.

Hoşgeldiniz.

Yeni içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz ! 
 Abonelik için formu doldurunuz. 
ABONE OL 
Ücretsiz ve sadece size özel  Bebek Arabası Tavsiyesi almak ister misiniz ?
Tavsiye İste