Bebek Alışveriş Listesi

Baktım ki her blogcu anne bir bebek alışveriş listesi yayınlamış sitesinde.E dedim bizim neyimiz eksik bir baba bloğu olarak..Bende yaptım listeyi,buyrun.

Bebe ve anne için alınan kılık kıyafetten bahsetmiyorum bile.Yer gök çıt çıtlı bady ; ) 
Ben daha çok araç gereç alışverişinden bahsetmek istiyorum.

ELec – Çamaşır Kurutma Makinesi : Evet yanlış okumadınız çamaşır kurutma makinesi ve bu bir bebek alışveriş listesi.Kesinlikle almanız gerek diyemem ama aldığınız takdirde tek pişmanlığınız bu zamana kadar bu makineyi neden almadığınız olacaktır.Çalışan ve çocuklu aileler için özellikle kış aylarında tam bir kurtarıcı vazifesi üstleniyor.Mükemmel bir kolaylık ve zaman tasarrufu sağlıyor.
Araştırmalarım sonucu Electrolux EDH3897SDE Çamaşır Kurutma Makinesini tavsiye ederim.

 

 


 

Vigo – Ev için Isıtıcı : Bebek,kış bebeği olunca insan bir çok ekstra önlem almadan gönlü rahat edemiyor.Her ne kadar günümüzde evlerimizin ısınması için doğalgaz/kombi,klima yada merkezi sistem ısıtma yeterli olsa da yeni doğan bebeğiniz için evde fazladan bir ısıtıcı gereği duyabilirsiniz.
Özellikle banyo vakitlerinde ve merkezi ısıtmalarda gece belli saatten sonra düşürülen sıcaklık sebebiyle ek bir ısıtıcıya gerek olabiliyor.Klima ve infrared ısıtıcılara kıyasla daha sağlıklı ısıtma çözümü sunan Vigo Panel Konvektör Isıtıcıyı tavsiye ederim.


 

AtonQ_lsp_system

 – Ana Kucağı : Yeni doğan bebeğiniz ile hastane kapısından çıkmak için bile oldukça gerek duyacağınız ana kucağı,listenin olmazsa olmazlarından.Özellikle otomobil sahibi bir ebeveynseniz ana kucağının önemi oto güvenlik koltuğu olarak kat ve kat artıyor.
Bir çok anne baba gibi bende bu konu üzerine oldukça çok araştırma yaptım.Ve Cybex Aton Q ile Q Fix İsofix Bazada karar kıldım.
Ana kucağı ve çocuk oto güvenlik koltukları hakkındaki yazılara buradan ulaşabilirsiniz.


Bebek Alışveriş Listesi– Ev Tipi Ana Kucağı : Hediye gelmesi sebebiyle bu ürünü araştırmadım ama araştırsaydım da aynısını alırmışım bence.
Baby&Plus 6 in 1 Rocking Higher ev tipi ana kucağı oldukça fonksiyonel ve konforlu bir ürün.Sallanan sandalye, beşik ve mama sandalyesi olarak kullanılabiliyor,evde çok işimize yarayacağı kesin.

 

 


Bebek Alışveriş Listesi– Park Yatak : Beşik mi,park yatak mı,mobilya karyola mı ? Bizde nasıl bir ürün tercih etmemiz gerektiği üzerine oldukça düşündük.Konu hakkında yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Beşiklerin kullanım ömrünün kısa olduğu ifade ediliyor.Bir kaç ay içerisinde bebeğin büyümesi ve hareketlenmesiyle birlikte beşiğin küçük geldiği ve düşme tehlikesi oluşturduğu söyleniyor.
Park yataklar bu soruna güzel bir çözüm.Kademeli olarak,bebek büyüdükçe yatak bölümü değiştirilebiliyor ve fileli kısım daha korunaklı uyku alanı imkanı sunuyor.Graco Pack ‘N Play with Reversible Napper and Changer,Roman park yatak,yeni doğan ve alt açma ünitesiyle oldukça kullanışlı bir ürün.


 weewell-therm– Oda Termometresi : Bebekle birlikte evin sıcaklık ve nem değerini öğrenmek,bu değerlere göre bebeğiniz için konforlu bir ortam sunmak isteyebilirsiniz.Kısaca Weewell WHM120 size bu imkanı sunan,işini yapan bir ürün.
Nem ve sıcaklık ölçer.Ek olarak saat/alarm ve takvim göstergeleri, hava durumu tahmini,maksimum-minimum nem ve sıcaklık değerleri hafızası gibi özellikleri de mevcut.Okunaklı aydınlatmalı lcd ekrana ve şık bir masaüstü stand tasarıma sahip.


– Ateş Ölçer : FT90-DisplayPiyasada çok fazla Çin malı ve birbirinin kopyası ürün mevcut.Güvenilir bir marka ve medikal bir ürün tercih etmenizi tavsiye ederim.
Fikir vermesi açısından Ateş Ölçerler hakkında ki genel yazıyı buradan,Beurer FT 90 Ateş Ölçer hakkında ki yazıyı da buradan okuyabilirsiniz.3 farklı mod ile alından temassız ölçüm,ortam sıcaklığı ve sıvı sıcaklığı ölçümü yapabiliyor.
Umarım herkesin bebeğinin bu ürünü kullanmaya pek gerek duymayacağı sağlıklı günleri olur.


 

traffic-mini-3– Bebek Odası Mobilya  : Güvenlik,sağlık ve rahatlık bebek mobilyası seçerken dikkat edilecek en önemli konuların başında geliyor.Özellikle mobilya üzerinde kullanılan boyanın kurşun ve toksik madde içermemesi gerekiyor.
Bu konuda Meltem Mobilya,kalite,güvenlik ve sağlıklı boya belgeleriyle bizim tercihimiz oldu.Belgeleri incelemek için tıklayabilirsiniz. Bebek odaları hakkında daha detaylı yazıyı buradan okuyabilirsiniz.


MFlip

– Bebek Arabası  : Bebek arabası seçmek tam bir kabus.Uzun araştırmalar sonunda kendimize göre en kullanışlı arabanın bu olduğuna karar verdik.Mamas & Papas Armadillo Flip çift yönlü kullanımı,nispeten hafifliği ve katlandığında az yer kaplamasıyla bizim önceliklerimizi karşılıyor.Detaylı incelemeye buradan ulaşabilirsiniz.

 

 


 #   İlk etapta araç gereç listesi şimdilik bu kadar.İlerleyen zamanda ihtiyaçlar dahilinde edindiğimiz ürünleri listeye eklemeye devam edeceğim.

Bakım ve Temizlik ürünleriyle ilgili bebek alışveriş listesi için tıklayınız.

 

 

9 Yorum

 1. Gülşah 24 Şubat 2016
  • Engin Tok 24 Şubat 2016
 2. Engin Avcı 2 Mart 2016
  • Engin Tok 2 Mart 2016
 3. ilker 8 Haziran 2016
 4. Sinan Okçu 11 Ağustos 2016
  • Engin Tok 12 Ağustos 2016
 5. Sinan Okçu 12 Ağustos 2016
  • Engin Tok 12 Ağustos 2016

Cevap Yaz

   Beni yeni yazılarda e-posta ile bilgilendir.

Hoşgeldiniz.

Yeni içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz ! 
 Abonelik için formu doldurunuz. 
ABONE OL 
Ücretsiz ve sadece size özel  Bebek Arabası Tavsiyesi almak ister misiniz ?
Tavsiye İste